Jak płacić na AliExpress w złotówkach

Jednym z głównych pytań, jakie nasuwają się podczas zakupów na AliExpress jest to w jaki sposób można zapłacić za zakupy i która metoda jest najlepsza. Dlatego w tym artykule szczegółowo wyjaśnimy wszystkie metody płatności na AliExpress, przyglądając się zaletom i wadom każdej z nich.

Zanim zaczniemy: zabezpieczenia płatności na AliExpress

AliExpress jest platformą sprzedaży znaną na całym świecie, na której kupują miliony osób. Dzięki zabezpieczeniom Escrow możesz być całkowicie spokojny, ponieważ sprzedawca nie otrzyma pieniędzy dopóki nie potwierdzisz otrzymania przesyłki. Dodatkowo Aliexpress zabezpiecza płatności systemami szyfrowania od Visa, MasterCard i VeriSignSSL.

Na stronie wykorzystywany jest protokół HTTPS, dzięki czemu wszystkie dane które udostępniamy na stronie są szyfrowane i niedostępne dla osób trzecich. Dzięki systemom zabezpieczeń, zakupy na AliExpress są całkowicie bezpieczne.

Jak płacić na AliExpress

Płatności na Aliexpress są proste, szybkie i bezpieczne. Aby zapłacić za zamówienie, należy:

  1. Wybrać metodę płatności.
  2. Kliknąć przycisk „Confirm & Pay”.

Płatności w złotówkach dokonamy za pomocą internetowego przelewu bankowego obsługiwanego przez systemy PayU i Przelewy24, oraz za pomocą karty kredytowej, lub debetowej typu Visa, Master Card.

jak płacić na aliexpress
Jak płacić na Aliexpress – PayU, Przelewy24, karta kredytowa, debetowa.

Formy płatności dostępne na AliExpress

Teraz, skoro już wiesz, że możesz spokojnie i bezpiecznie kupować na AliExpress, przejdźmy do poszczególnych metod płatności, oraz ich zalet i wad.

1. Karta kredytowa lub debetowa

Do niedawna najczęściej używana metoda płatności, ponieważ banki z łatwością wydają karty bez dodatkowych kosztów. Aliexpress akceptuje karty Visa, MasterCard, Maestro i AmericanExpress.

Sprawdzają się również w tym przypadku karty prepaid, lub wirtualne, które oferują większe bezpieczeństwo, ponieważ nie możemy wydać pieniędzy, których wcześniej nie wpłaciliśmy na kartę.

2. PayPal

Od niedawna Aliexpress wprowadził opcję płatności za pomocą PayPala. Główną zaletą jest możliwość połączenia konta bankowego z PayPalem, co pozwala na zakupy nawet w przypadku, kiedy nie mamy karty kredytowej. Niestety nie wszyscy sprzedawcy akceptują PayPala, a jeśli tak, to musimy zapłacić dodatkową prowizję.

3. Przelew internetowy PayU, lub Przelewy24

Najlepsza metoda płatności dostępna dla polskich kupujących. Płatność odbywa się z wykorzystaniem konta bankowego, w klasyczny sposób, taki jak na Allegro we wszystkich pozostałych sklepach w Polsce. Pamiętać należy o drobnej prowizji, jaką nalicza sobie Przelewy24, jednak mimo wszystko jest to najbardziej opłacalny sposób płatności.

4. Western Union

Zapłacić za zakupy można również przez Western Union. Niemniej jednak jedynie za zakupy powyżej 20$, a proces jest dużo dłuższy niż w przypadku pozostałych metod. Należy udać się do oddziału Western Union , wypełnić formularz i czekać do 3 dni na potwierdzenie płatności.

5. Przelew z banku

Jest to najmniej polecana metoda, ponieważ możemy nią płacić jedynie za zamówienia powyżej 20$. Dodatkowo wymagany jest przelew międzynarodowy w dolarach. Większość banków pobiera opłatę za przelewy międzynarodowe, co zwiększa koszty zakupu. Najlepiej skorzystać z innych opcji płatności.

6. Inne metody płatności

Dostępne są również inne metody, rzadziej używane w Polsce, jak WebMoney, Doku, Boleto, QIWI… Kierowane są one głównie do kupujących z poszczególnych krajów i regionów, jak Rosja, Ameryka Południowa, Azja.

metody płatności aliexpress
Metody płatności na Aliexpress dostępne w Polsce.

Czy mogę płacić w złotówkach?

Na Aliexpress dostępna jest opcja wyświetlania cen w złotówkach, jednak jest to przybliżona kwota, która zależy od sposobu płatności, oraz kursu dolara w banku.

Aktualnie AliExpress przyjmuje płatności jedynie w dolarach, funtach, euro i rublach. Podczas płatności z Polski, bank zawsze przeliczy cenę w dolarach, lub euro na złotówki i pobierze z twojego konta odpowiednią kwotę.

Rozwiązaniem problemu jest korzystanie z Przelewy24, które automatycznie pobierają płatność w złotówkach, po atrakcyjnym kursie. Omijamy dzięki temu przewalutowanie w banku. Wszystkim kupującym w Polsce polecamy skorzystanie z płatności Przelewy24, ponieważ jest to najbardziej opłacalna opcja, która pozwala płacić w złotówkach.

Jak otrzymam pieniądze w przypadku zwrotu?

Jeśli anulowałeś zamówienie, lub otrzymałeś produkt niezgodny z opisem, a reklamacja została uznana na twoją korzyść, z pewnością zastanawiasz się w jaki sposób otrzymasz zwrot pieniędzy. Otóż zwrot dokonywany jest tą samą metodą, którą była dokonywana płatność. Przykładowo, jeśli robiłeś zakupy za pomocą karty kredytowej, zwrot przyjdzie na konto bankowe powiązane z tą kartą.

Podsumowując: jaka jest najlepsza metoda płatności na AliExpress?

Zdecydowanie polecamy korzystanie z kart kredytowych, lub płatności internetowych Przelewy24. Są to najprostsze i niezawodne metody. Nie polecamy transferów Western Union, lub przelewów bankowych, ponieważ dodatkowe koszty często przewyższą wartość zakupu.

Szukasz więcej informacji na temat AliExpress?

Na naszej stronie znajdziesz dużo więcej porad i wskazówek dotyczących zakupów na AliExpress. Jeśli dopiero zaczynasz przygodę z zakupami z Chin, polecamy nasz praktyczny poradnik jak bezpiecznie kupować na AliExpress, gdzie wyjaśniamy jak kupić pierwszy produkt.

Dodatkowo zapraszamy do śledzenia naszej strony, gdzie znajdziecie najlepsze, wybrane produkty z AliExpress.

Z której metody płatności korzystacie? Dajcie znać w komentarzach! Z chęcią poznamy wasze opinie.

Odkrywaj najgorętsze produkty

W każdy poniedziałek wyślemy Ci wyjątkowe propozycje zakupów na Aliexpress.

Chcę zapisać się do newslettera, a co za tym idzie wyrażam zgodę na przesyłanie na mój adres e-mail informacji o nowościach, promocjach i produktach.

1 comment

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*
*